Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Sağlık Hizmet Sunumunun Geleceği 10. Sağlık Zirvesi’nde konuşulacak

10. Sağlık Zirvesi’nde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve sağlık hizmet sunumunun geleceği masaya yatırılacak. 30 Kasım – 01 Aralık 2021 tarihlerinde, fiziki olarak Grand
Ankara Hotel ve dijital olarak Digicon Online Platform olmak üzere hibrit olarak gerçekleşecek Zirve’de; TSS’nin özel sağlık sigortasından farkları, poliçe fiyatları, hangi sağlık hizmetlerini kapsadığı, TSS yaptıran sigortalı sayısı ve ödenen tazminat tutarları, TSS’nin özel sigortacılık açısından Pazar büyüklüğü, nüfusun geneline yayılma anlamında kapsamının genişletilebilirliği, vatandaş memnuniyetine etkisi gibi konular gündeme gelecek.
Pandemi ile tüm dünya ülkelerinin gözlerini ülkelerin sağlık yatırımları, altyapılarına çevirdiği şu günlerde sağlık hizmet sunumunun geleceğine ilişkin kaliteli, verimli ve sürdürülebilir hizmet sunumu planlamasında çözüm arayışları ve öneriler yine zirvenin ana başlıklarından biri olacak.

Kamu, özel sektör ve akademiden sektöre yön veren sağlık yöneticileri ile sektöre ürün ve hizmet sağlayan tüm firma yetkililerini aynı çatı altında buluşturan Sağlık Zirvesi, bu yıl 30 Kasım – 1 Aralık 2021 tarihlerinde Grand Ankara Hotel’de yapılacak. İnteraktif olarak Digicon Online Platform’dan da takip edilebilecek 10. Sağlık Zirvesi’nin bu yılki teması ise “Sağlıkta Yeni Dönem ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Çözüm Arayışı”.
Özel sağlığın finansmanında Kamu ve sağlık sigortalarının rolü, sağlık finansmanında yeni arayışlar, sağlık hizmeti sunumu politika ve uygulama arayışları, özel hastanelerin sürdürülebilirliğine ilişkin planlama ve fiyatlama sorunlarına çözüm arayışları ve TSS’nin geliştirilmesinde teşvik edici politika arayışları başlıkları ile sağlık finansmanı, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve sağlık hizmet sunumu politikaları gibi konuların yanı sıra sektörün güncel konularının tartışılacağı bir dizi çalıştayın da gündeme alınacağı 10. Sağlık Zirvesi, T.C. Sağlık Bakanlığı ve SGK işbirliği ile Özel Hastaneler Platformu Derneği tarafından organize edilecek.
Sağlık dünyasının tüm paydaşlarını aynı zaman ve mekanda bir araya getiren Sağlık Zirvesi, geçtiğimiz yıl Exponext by Ekspoturk dijital platformunda interaktif olarak gerçekleşmişti. 419 hastane, 59 üniversite, 94 ilaç ve tıbbi cihaz firması, 54 bilişim firması ve 180 ilgili diğer kuruluşlar olmak üzere toplam 806 kurumdan 1000’i aşkın katılımcının iki gün boyunca takip ettiği etkinlikte ihtisas ve sektörel yayınlar medya sponsoru olarak katılım göstermiş ve ayrıca ulusal ve yerel yayınlar haberlerinde geniş yer vermişti.
Çıktıları ile politika yapıcılar ve ilgili otoriteler için kaynak olması hedefi ile sağlık dünyasının tüm bileşenlerinin buluşturan 10. Sağlık Zirvesi’nde siz değerli yöneticilerimizi de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Anasayfa

Bu haberi paylaş