Sağlık Hizmet Sunumu Politikaları ve Uygulamalarına İlişkin Görüş ve Öneriler Çalıştayı 10. Sağlık Zirvesi’nde gerçekleşecek

10. Sağlık Zirvesi’nde Sağlık Hizmet Sunumu Politikaları ve Uygulamalarına İlişkin Görüş ve Öneriler Çalıştayı yapılacak. 30 Kasım – 01 Aralık 2021 tarihlerinde, fiziki olarak Grand Ankara Hotel ve dijital olarak Digicon Online Platform olmak üzere hibrit olarak gerçekleşecek Çalıştay’da; sağlık sektörünün yeni bir sağlık mevzuatına ihtiyacının olup olmadığı, Sağlık Kanunu ve Sağlık Tesisleri Yönetmeliğine ilişkin konular gündeme gelecek.
Kadro ve yatak planlaması, kadro dağıtımları, kadro devirleri, taşınma ve birleşmelerde planlama şartları ve muayenehane planlaması gibi Sağlık Bakanlığı planlama uygulamalarının sektöre etkileri gibi sağlık hizmet sunumunun geleceğine ilişkin kaliteli, verimli ve sürdürülebilir hizmet sunumu planlamasında çözüm arayışlarının masaya yatırılacağı Zirve’de, özel sektörün yatak artış izinleri, şua izinleri konusunda son gelişmeler ve yoğun bakım yataklarında %30 sınırlamasında son durum tartışılacak.

Kamu, özel sektör ve akademiden sektöre yön veren sağlık yöneticileri ile sektöre ürün ve hizmet sağlayan tüm firma yetkililerini aynı çatı altında buluşturan Sağlık Zirvesi, bu yıl 30 Kasım – 1 Aralık 2021 tarihlerinde Grand Ankara Hotel’de yapılacak. İnteraktif olarak Digicon Online Platform’dan da takip edilebilecek 10. Sağlık Zirvesi’nin bu yılki teması ise “Sağlıkta Yeni Dönem ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Çözüm Arayışı”.
Özel sağlığın finansmanında Kamu ve sağlık sigortalarının rolü, sağlık finansmanında yeni arayışlar, sağlık hizmeti sunumu politika ve uygulama arayışları, özel hastanelerin sürdürülebilirliğine ilişkin planlama ve fiyatlama sorunlarına çözüm arayışları ve TSS’nin geliştirilmesinde teşvik edici politika arayışları başlıkları ile sağlık finansmanı, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve sağlık hizmet sunumu politikaları gibi konuların yanı sıra sektörün güncel konularının tartışılacağı bir dizi çalıştayın da gündeme alınacağı 10. Sağlık Zirvesi, T.C. Sağlık Bakanlığı ve SGK işbirliği ile Özel Hastaneler Platformu Derneği tarafından organize edilecek.
Sağlık dünyasının tüm paydaşlarını aynı zaman ve mekanda bir araya getiren Sağlık Zirvesi, geçtiğimiz yıl Exponext by Ekspoturk dijital platformunda interaktif olarak gerçekleşmişti. 419 hastane, 59 üniversite, 94 ilaç ve tıbbi cihaz firması, 54 bilişim firması ve 180 ilgili diğer kuruluşlar olmak üzere toplam 806 kurumdan 1000’i aşkın katılımcının iki gün boyunca takip ettiği etkinlikte ihtisas ve sektörel yayınlar medya sponsoru olarak katılım göstermiş ve ayrıca ulusal ve yerel yayınlar haberlerinde geniş yer vermişti.
Çıktıları ile politika yapıcılar ve ilgili otoriteler için kaynak olması hedefi ile sağlık dünyasının tüm bileşenlerinin buluşturan 10. Sağlık Zirvesi’nde siz değerli yöneticilerimizi de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Anasayfa

Bu haberi paylaş

X
X