Sağlığın Tüm Tarafları
“Sağlıkta Yeni Dönem ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Çözüm Arayışı”
İçin Buluşuyor!

Çok Kıymetli Sektör Temsilcileri,

Pandeminin dünya gündemine girmesinin üstünden iki yıl, ülkemiz gündemine girmesinin üstünden 20 ay gibi bir süre geçti. Bu süre zarfında 5 milyon insan Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti. Ülkemizde de 68 binin üzerinde can kaybımız oldu. Pandemiye bağlı diğer nedenlerden hayatını kaybeden kişi sayısını ise henüz bilmiyoruz.

Pandemi gerçeği dünyanın bütün ülkelerinde olduğu gibi gözleri sağlık yatırımları ve altyapılarına çevirdi. Dünyadaki örneklere bakıldığında ülkemizin bu anlamda önde olduğunu görmekteyiz. Bu süreçte Kamu, üniversite ve özel sektör el ele vererek ciddi anlamda bir mücadele verdi, vermeye de devam ediyor. Yeri gelmişken sağlık sektöründe görev yapan tüm personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Pandemi ile birlikte tüm normallerimizden uzaklaştığımız gibi sektörel buluşmalarımıza ev sahipliği yapan toplantı ve kongreleri de online ortama taşıyarak yeni normale ayak uydurmaya çalıştık. Bunun çok ciddi faydalarını görmüş ve olumlu yönlerini almış olsak da bu sektör buluşmalarını her zamankinden daha fazla özledik. Bir araya geleceğimiz günlere az kaldığını ümit ediyorum.

Sizlerin de bildiği gibi Özel Hastaneler Platformu olarak düzenlemekte olduğumuz Sağlık Zirvelerinin 9.’sunu online olarak gerçekleştirmiştik. 2020 yılında yaptığımız 9. Sağlık Zirvesine 419 hastane, 59 üniversite, 94 ilaç ve tıbbi cihaz firması, 54 bilişim firması ve 180 ilgili kuruluşlar olmak üzere toplam 806 kurumdan 1000’i aşkın katılımcı iştirak etmişti.

Bu yıl 10.’sunu 30 Kasım – 01 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Sağlık Zirvemizde başta iki yıldır üzerinde çalıştığımız “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası – Sorunlar, Fırsatlar ve Çözüm Önerileri” raporumuz olmak üzere sektörümüzü ilgilendiren önemli konularla karşınızda olacağız. Fiziki olarak Ankara’da düzenlenmekle birlikte dijital olarak da izlenebilecek hibrit modelle yapılacak 10. Sağlık Zirvesinde özel ve kamu sağlık yöneticilerinin yanı sıra sektöre ürün ve hizmet sağlayan tüm firma yetkililerini de aramızda görmek arzusu ile sağlıklı günler dileriz.

 

 

Düzenleme Kurulu Adına

Dr. Mehmet ALTUĞ
Özel Hastaneler Platformu Başkanı